Preventivne delavnice o varnosti na spletu ter škodljivih razvadah

V skrbi za zdravo odraščanje in kot odziv na aktualna dogajanja tako v družbi kot v šolah, smo v tem tednu smo za učence matične šole in podružničlne šole Blagovna pripravili preventivne delavnice.

Na delavnicah so učenci obravnavali teme povezane z varnostjo na internetu ter teme o škodljivih razvadah, ki lahko povzročajo odvisnosti. Skozi delavnice o varnosti na internetu so učence vodile izvajalke iz projekta Safe.si. Izvajalke iz Centra za krepitev zdravja Šentjur pa so učence vodile skozi delavnice o škodljivih razvadah (alkohol, cigareti, vajpi, fuge, prepovedane droge …).

Vsebine smo v šoli prdstavili učencem, verjamemo pa, da bi vsebine zanimate tudi vas starše. Dodatne vsebine najdete na Safe.si in Centru za krepitev zdravja Šentjur.